GÜVENÇ OTO ÖZGEÇMİŞİ

İşyerimiz 1975 yılında Ziraat Mühendisi Mehmet Yaşar GÜVENÇ tarafından kuruldu. Ustalığını yaptığım bu işletmeyi 01.01.1980 yılında devir aldığım günden beri işletmekteyim.

Mersin Endüstri Meslek Lisesi Sanat Okulu MOTOR bölümü mezunuyum. Mesleki eğitimimi TOFAŞ yetkili servislerinde pekiştirdim. Ustalık belgesi ve Usta Öğretici belgesi ve sertifikaları sahibiyim.Mersin şehir merkezinde gar (istasyon) mevkiinde halen faaliyetine devam etmekte olan Liman Vergi Dairesine 6110137637 vergi sicil numarası ile AKDENİZ BELEDİYESİ' nden ruhsatlı Mersin Ticaret Sicil Sanayi Odasına 30653 oda sicil numarası ile Mersin Ticaret Sicil Memurluğuna 28308 sicil numarası ile kayıtlı , TSE Belgeli TUNCAY MAMUK – GÜVENÇ OTOMOTİV ÖZEL SERVİS ve YEDEK PARÇA ünvanlı iş yerimi her biri kendi branşında kalifiye olmak üzere 6 (altı) kişilik ekibim ile birlikte, her marka binek aracın motor, mekanik, ön düzen, balans ayarı, kaporta, boya, elektrik ve klima bakım ve gaz dolumları yanı sıra Mersin'de aracınıza far parlatma ve far temizliği uygulaması yapmaktayız.

Ayrıca 2014-2015 ve 2015-2016 yılları için Adalet Bakanlığınca MERSİN ADLİYESİNDE OTOMOTİV BİLİRKİŞİSİ aynı zamanda MERSİN VALİLİĞİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNDE OTOMOTİV BİLİRKİŞİSİ olarak (OTOMOTİV HASAR VE FİYAT TESPİTİ -MOTOR - ÖNDÜZEN KAPORTA BOYA HASARLARI TESPİTİ - YEDEK PARÇA -LASTİK UZMANI) olarak görevlendirilerek bu görevi yerine getirmekteyim.

İşyerimiz yukarıda belirtmiş olduğum işlerle ilgili her türlü elektronik, mekanik ve teknik destekli teçhizata sahip durumdadır. İşyerimize bakım ve tamir amaçlı bırakılan araçların tamir süreci ve test sürüşü aşamalarında oluşabilecek her türlü hasarlara ilişkin tam teminatlı sigorta poliçesine sahiptir.

Kaporta ve boya hasar işlemlerinde anlaşmalı sigorta şirketleri ile çalışmaktayız.