Turbo Motor Tamiri

"Turbo Motor Tamiri ve Bakımı"

Turbo arızalarında ilk ciddi belirti aracın çekiş gücünün çok ciddi düşmesidir. Aracınızda özellikle de belli bir devirden sonra ciddi anlamda çekiş düşüklüğü yaşıyorsanız bu durum turbonun arızalandığı yönünde bir işarettir. İhmal edilmesi daha büyük sorunlara yol açabilir. Turbo arızasının belirtilerinden biri de aracın mavimsi bir duman atmaya başlamasıdır. Turbo araçtan araca farklı sesler çıkarabilir.

Mersin'de Turbo MotorTamiri

"Güvenç Oto Kalitesi ve Güveni?"

Turbo motorlu araçlarınızın tamir, onarım ve bakımlarında usta işçilik ve yüksek kaliteli servis arıyorsanız adresiniz. Güvenç Otomotiv. Turbo motorrlu araçların hassas ve titizlikle bakım ve onarımlarının yapılması gereklidir. Mersin'de geçmişi 40 yılı aşan servisimizde size uygun fiyatlı ve garantili bakım sunmaktayız. Aracınızın markası ne olursa olsun, gerekli kontroller ve müdahaleler güvenle yapılmaktadır.

Turbo Arızaları Belirtileri

"Turbo Motorlu Aracınız Arızalanırsa"

Motordan Aşırı Gürültü Çıkması: Araç şoförünin gaza basmasıyla aşırı pedal sesi, vınlama görülüyorsa bu arızanın belirtisidir. Aracın kötü kullanılması ya da zamanla aşınma meydana gelmesi bu durumun oluşmasına sebep olur. Aşırı ısınma: Böyle bir durum turbo salyangozu içerisinde gaz sıkışması durumunda meydana gelir. Egzos sisteminin kızarması ve araçta yaşanan güç kaybıyla bu durum oluşur.

Karbon Temizlemenin Faydaları Yaptırın

"Karbon Temizliğinin Yararları Nelerdir"

Karbon Temizleme işlemi yaptırdığınız aracınızda; Çok kirli motorlarda %15 e kadar sağlanan yakıt tasarrufu, ortalama olarak %3-5 gibi olacaktır, Motor performansı artar, Zararlı egzoz emisyonlarının azalması, benzin motorlarında %40 ın üzerinde, dizel motorlarda ise %75 e ulaşan değerlerde tespit edilmiştir. Partikül emisyonlarında azalma ortalama %30 un üzerinde olacaktır. Yedek Parça değiştirilmesine gerek kalmadan bu tür harcamalar önemli ölçüde azalacaktır. Turbo milinin kırılması: Turbo yağlamasının az olmasından kaynaklanan bir durumdur. Bu durum turboya yağı getiren hortumun tıkanması sonucunda, turbonun kuru kalması ve bundan dolayı da fazla ısınarak milin aşınmasına sebep olmasıyla meydana gelir.

Turbo Araç Arızalarında

"Mersin'de Servisiniz Güvenç Otomotiv'de"

Kaliteli servis anlayışımız , usta işçilik prensibizmiz ile, Turbo Motor arızalarının tespiti, tamir ve onarımlarında size en kaliteli hizmeti sunmak temel amacımızdır. Güvenç Otomotiv servisimizi görmeniz ve tanışmamız için . Sizi servisimize bekliyoruz.