DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ TEMİZLEME

"Mersin'de Bir İlk, Katalizör Temizleme "

Katalitik konvertörün görevi, egzozdan çıkan gazları (emisyonları) zararsız hale dönüştürmektir. Katalizör egzoz gazında bulunan ve zararlı olan yanmamış hidrokarbonları ( HC), karbonmonoksiti (CO), Nitro oksitleri (NOx) kimyasal reaksiyona sokarak zararsız hale getirir. DPF motordan gelen zararlı gaz ve partikülleri temizleyerek dışarı atsa da, bu parça belli bir zaman sonra dolar ve tıkanır. Motor yağından kaynaklanan kül ve kurum, motordan gelen kirli parçalar, kalitesiz yakıt tüketimi DPF’in tıkanmasının başlıca sebeplerindendir. Bu tıkanma sonucunda motor performansının azalması (çekişin düşmesi), kötü motor devirlenmesi, yüksek egzoz emisyon değerleri, fazla yakıt tüketimi gibi belirtiler katalizörün ve devamındaki DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) arızalı olduğuna işaret eder.

PARTİKÜL FİLTRESİ ÇALIŞMA SİSTEMİ

"Partikül Filtre Temizliği, Performans Sağlar!"

Partikül filtresi içerisinde petek şeklinde çok küçük gözeneklerden oluşur. Egzozdan çıkan gazlar bu gözeneklerden geçer. Egzoz gazı içerisindeki çevreye aşırı zararlı olan tam yanmamış yakıt kurumu bu peteklere yapışarak çevrenin kirlenmesi önlenir. Ancak bu kurumlar gözeneklerde sürekli kalmazlar, çünkü partikül kurumlarla tıkanarak motorun çalışması zorlanır, yakıt sarfiyatı ve motorun ısısı artar.

Partikül Filtresi Temizlemenin Faydaları

"Karbon temizleme işlemi düzenli yapılmalıdır. "

Karbon temizleme sonrasında kurumdan kurtulan motor daha rahat nefes alır, performansı artar. Karbon temizleme işlemi düzenli olarak yapıldığında motorun ömrü uzar. (40.000 km' de bir yapılması tavsiye edilir.) Yakıt tüketimi azalır. Çevreye salınan zararlı egzoz gazları azalır. Karbon Temizleme hizmeti ile aracınızın yakıt sistemi temizlenirken Emme Manifoldu Temizleme hizmeti ile aracınızın hava emiş sistemleri temizlenir.

Partikül Filtresi Temizliği

"Mersin Güvenç Otomotiv , Dizel Partikül Filtre Temizleme"

Eğer aracınızı kısa mesafelerde veya sürekli trafikte dur-kalk yaparak kullanıyor iseniz aracınızın DPF’nin tıkanması kaçınılmazdır. Aracınız egzoz bölümü yeterli ısıya ulaşmadığından dolayı filtrenin içindeki kurum ve külü yakarak yok edemez bu da filtrenizin kısa zamanda tıkanmasına yol açar Tıkalı Filtrelerin temizliği için servisimizde size garantili hizmet verilmektedir.

Gözünüz Korkmasın!

"Mersin'de Katalitik Konvertör Temizleme"

Her tür dizel aracın, partikül temizliği için size kaliteli hizmet sunmaktayız. Sizi servisimize bekliyoruz. Unutmayınız! Bu işlemde eski yöntemler ile başarılı sonuçlar alamayabilirsiniz. Modern ekipmanlarımızla ve deneyimli personelimiz size hizmet vermek bizi mutlu edecektir.