Mersin'de Carbon Clean Temizliği

"Motorunuzun Performansı Yeterli Mi?"

Karbon Clean bir kimyasal temizleme işlemidir. aracınıza fayda sağlar, tasarrufa etki eder.  Güvenç Otomotiv Karbon Clean temizliği uygulaması ile aracınızda performans artşına, yakıt tasarrufu ile de bütçenize de katkı yapmaktadır.

Karbon Temizleme Nedir?

"NEDEN KARBON TEMİZLEME (CARBON CLEAN)"

Karbon Birikimi Nedir ve Nasıl OluşurKarbon birikimi içten yanmalı benzinli ve dizel motorlarda bir HC bileşiği olan yakıtın yanma odasında hava ile yakılması sonucunda meydana gelen kurum adını verdiğimiz karbon depozitlerinin birikmesi ile zaman içinde supap yüzeylerinde, piston yüzeylerinde, yanma odası çeperlerinde ve segmanlar etrafında oluşur.Bu birikimler motorun hava emme kapasitesinde azalma meydana getirir. Hava emme kapasitesi azalan bir motorun volümetrik verimi düşer. 

Karbon Birimi Zararlı Mıdır?

"Karbon (Clean) Temizleme Neden Gerekir"

Karbon Birikimi Araçlarda; Silindir kompresyonlarının düşmesi, Motor gücünde azalma, Egzoz emisyonlarında artış, Fazla yakıt tüketimine, Soğuk iklimde zor çalışmaya, Rölanti bozukluğuna, Hızlanmada gecikmelere yol açar. Karbon temizleme düzenl yapıldığında motor ömrünü uzatır. Bizim tavsiyemiz 25.000 km de bir bu işlemin yapılmasıdır.

Karbon Temizlemenin Faydaları Yaptırın

"Karbon Temizliğinin Yararları Nelerdir"

Karbon Temizleme işlemi yaptırdığınız aracınızda; Çok kirli motorlarda %15 e kadar sağlanan yakıt tasarrufu, ortalama olarak %3-5 gibi olacaktır, Motor performansı artar, Zararlı egzoz emisyonlarının azalması, benzin motorlarında %40 ın üzerinde, dizel motorlarda ise %75 e ulaşan değerlerde tespit edilmiştir. Partikül emisyonlarında azalma ortalama %30 un üzerinde olacaktır. Yedek Parça değiştirilmesine gerek kalmadan bu tür harcamalar önemli ölçüde azalacaktır.

Karbon Temizleme Uygulaması

"Mersin'de Karbon Temizleme Güvenç Otomotiv'de"

Dizel ve benzinli araçlarınızın daha yüksek performans ve motor ömrü için Carbon Cleaning uygualamasını öneriyoruz. Bu işlem Güvenç Otomotiv servisimizde güvenle uygulanmaktadır. Sizi servisimize bekliyoruz.