Mersin'deLastik Bakımı ve Değişimi

"Lastikler en az motor kadar önemlidir, ihmal etmeyin!"

Lastiklerinizi düzenli olarak kontrol etmeniz ve bakımını yapmanız önemlidir. Aşınmış , yıpranmış, yamalanmış lastikler can güvenliği ve araç güvenliğiniz açısından oldukça tehlikeli durumlar yaratabilir. Lastik ömrünüz, kullanım sıklığı, kullanılan zemin , mevsim gibi etkenler ile değişir.

Lastikler Araç Motoru Kadar Önemlidir!

"AŞINMIŞ, YIRTIK LASTİKLER İLE YOLA ÇIKMAYINIZ!"

Lastiğin değiştirilmesinin gerekli olup olmadığını belirlemek için lastik sırtını düzenli olarak kontrol ediniz. Tüm binek otomobil, minibüs/kamyonet lastiklerin sırtında, sırt aşınması gösterge çubukları bulunur. Bu çubuklar, lastiğin birkaç yerinde, sırttaki kanallarda yer almaktadır. Lastik, bu çubuklar ile temas edecek şekilde aşındığında, lastiği değiştirme zamanı gelmiş demektir. 

Lastik Değiştirme Zamanı Nasıl Anlaşılır ?

"Eski Lastiğin Nelerdir?"

Araç lastiklerininde kullanım ve kilometre ömürleri vardır. Lastiklerinizin diş derinliği size ilk ipucunu verir, gözlemlediğiniz zaman bunu fark edebilirsiniz. Direksiyonda titreme başlamışsa, fren yapmada istediğiniz noktada durmayıp ilerde duruyorsanız da bunları göz ardı etmemelisiniz. Güvenç Oto Merkezimizde Araç Lastik Bakımlarınızı Yapmaktayız.

Mersin'de Lassa Lastik Bayisiyiz.

"Lassa lastiklerini uygun fiyatla değiştiriyoruz."

Katalitik konvertör fiyatları marka ve modele göre değişmektedir. Yetkili serviste orjinal katalitik konvertör değişimi en az 1500 tl civarındadır. Gerekli temizlik işlemleri zamanında yapıldığı takdirde Yedek Parça değiştirilmesine gerek kalmadan bu tür harcamalar önemli ölçüde azalacaktır.

Karbon Temizleme Uygulaması

"Mersin'de Karbon Temizleme Güvenç Otomotiv'de"

Dizel ve benzinli araçlarınızın daha yüksek performans ve motor ömrü için Carbon Cleaning uygualamasını öneriyoruz. Bu işlem Güvenç Otomotiv servisimizde güvenle uygulanmaktadır. Sizi servisimize bekliyoruz.